Image title        Jmenuji se Libor Alex a od léta 2003 jsem po havárii mám ochrnuté nohy a částečně i ruce.

Na vozíku jsem denně "od rána do večera".

Protože pracuji v rodinné protetické klinice specializované na stavění protéz dolních končetin, tak jsem na jaře 2014 navštívil mezinárodní ortopedicko-protetický veletrh v Lipsku, který se koná pouze jednou za 2 roky a je nejvýznamnější v tomto oboru v Evropě vůbec.

Jako vždy, tak i v tento ročník, jsem se zajímal nejen o novinky, které by mohly usnadnit život a pomoci našim pacientům, ale i přímo mě.

    U stánku francouzkého výrobce RecFrance mě oslovil vystavený antidekubitní vzduchový sedák PROFIL'AIR

  • Oproti ostatním vzduchovým sedákům dostupných na českém trhu mě zaujalo 8 výstupků na vrcholu každé buňky, které jsem na žádných jiných vzduchových sedácích neviděl.
  • Také mě zaujal neolatexový materiál, z kterého je sedák vyroben, protože se mi zdál pevnější a tím pádem i odolnější k vznikům defektů sedáku. 
    Sedák jsem si tedy na místě vyzkoušel a jeden hned na místě zakoupil. Musím přiznat, že né vždy končí mé nákupy úspěchem, ale tentokrát jsem neprohloupil. Od té doby žádný jiný sedák nepoužívám a doporučil jsem ho známým od kterých mi přišly jen pozitivní reakce.

    Tento signál mě vedl k tomu, že jsem se v roce 2018 rozhodl tohoto francouzsého výrobce zdravotních pomůcek RecFrance oslovit a zajistit tak dotupnost tohoto sedáku na českém trhu. Vytvořil jsem web, kde shrnuji mé osobní zkušenosti ohledně problematiky dekubitů a rád Vám poradím se správným výběrem a nastavení sedáku. Zároveň se podařilo zařadit tento sedák do úhradového číselníku zdravotních pojišťoven a je tímpádem pacientům hrazen v plné výši.

    Také vím jak je důležité se zdravotním postižením nejen aktivně, seběvědomě a zdravě žít, ale také plnit si své cíle a sny. A to Vám všem srdečně přeji.


Libor Alex - majitel společnosti

Chcete být informovaní o nových produktech

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2020