Image titleJmenuji se Libor Alex a od léta 2003 jsem po havárii na motorce kvadruplegik.

Na vozíku jsem denně "od rána do večera".

Protože pracuji v rodinné protetické klinice specializované na stavění protéz dolních končetin, tak jsem na jaře 2014 navštívil mezinárodní ortopedicko-protetický veletrh v Lipsku, který se koná pouze jednou za 2 roky a je nejvýznamnější v tomto oboru v Evropě vůbec.

Jako vždy, tak i v tento ročník, jsem se zajímal nejen o novinky, které by mohly usnadnit život a pomoci našim pacientům, ale i přímo mě.

U stánku francouzkého výrobce RecFrance mne hned vystavený antidekubitní vzduchový sedák PROFIL'AIR

  • Zaujalo mne jako prnví 8 výstupků na vrcholu každé buňky, které jsem na žádných jiných vzduchových sedácích neviděl.
  • Jako druhý mě zaujal neolatexový materiál, z kterého je sedák vyroben, protože se mi zdál pevnější a tím pádem i odolnější k vznikům defektů. 
Sedák jsem si tedy na místě vyzkoušel a jeden hned na místě zakoupil. Musím přiznat, že né vždy končí mé nákupy úspěchem, ale tentokrát jsem neprohloupil.

Mám částečně zachovanou citlivost, takže pohodlnost umím ocenit. Z hlediska prevence dekubitů je u mě zachovaná citlivost výhodou oproti pacientům, kteří citlivost nemají. Rovněž poznám, kdy mě začínají pobolívat sedací kosti a kdy bych si už měl odpočinout. Tuto "výhodu" zachované citlivosti, pokud se to tak dá vůbec napsat jako výhoda, jsem ocenil až po 12 letech na vozíku a to po léčbě dekubitu, který mi vznikl při používání gelového sedáku, který neodvádí pro kůži velmi agresivní pot. Kombinací potu a tření o sedák mi dekubit vznikl velmi rychle. Následná léčba byla nepříjemná a na delší dobu mě vyřadila a omezila v osobním i pracovním životě.

Prevence dekubitů je pro mě od té doby záležitostí ČÍSLO 1.

Také vím jak je důležité se zdravotním postižením nejen aktivně, seběvědomě a zdravě žít, ale také plnit si své cíle a sny. A to Vám všem srdečně přeji.


Libor Alex - majitel společnosti

Do you want get information about new products

Created by people in Arsyline.cz © 2015 - 2018